جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38725
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1392 11:59
  تعداد بازدید : 449

  موسوی لارگانی:

  لغو ایران کد در رونق تجاری و اقتصادی بی تاثیر نیست

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به اینکه تجار اعم از صادرکنندگان و واردکنندگان به دلیل طبقه بندی و کد گذاری کالاهایشان در گمرکات معطل می شدند می توان گفت لغو ایران کد در رونق تجاری و اقتصادی بی تاثیر نیست.

  لغو ایران کد در رونق تجاری و اقتصادی بی تاثیر نیست

  سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبر گزار خانه ملت، با تاکید بر اینکه لغو ایران کد در رونق تجاری و اقتصادی بی تاثیر نیست، ‌افزود: طرح ایران کد و شبنم روند نظارت بر خروج و ورود کالا را بهتر می کرد.

  نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که این طرح قطعا هزینه هم داشته است، افزود: با اینکه این طرح هزینه داشت اما در بالا بردن راندمان نظارت هم موثر بود.

  وی گفت:  این طرح علی رغم فوایدی که داشت، با معطلی هایی که برای بازرگانان در گمرکات  ایجاد می کرد و آنها دیرتر می توانستند به نتیجه برسند و این مشکل و مانعی برای مراجعه کنندگان به گمرکات کشور بود.

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در عین حال معتقد است که اصلاح معایب و کاستی های طرح ایران کد بر حذف آن اولویت دارد.

  موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه اجرای نادرست طرح هدفمندی یارانه ها در دولت قبل باعث شد دولت فعلی با کسری بودجه قابل توجهی روبرو شود،‌گفت: هدف از اجرای این طرح این بود که دولت دیگر سوبسید ندهد و افرادی که کم تر مصرف کننده انرژی هستند ، کمکی توسط دولت با پرداخت یارانه ها به آن ها شود.

  نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود: قرار نبود دولت بودجه های وزارتخانه ها و درآمدهای حاصل از فروش نفت را صرف توزیع یارانه نقدی کند بلکه قرار بود از مصرف کنندگان زیاد حامل های انرژی به دنبال افزایش قیمت حامل های انرژی مبلغ بیش تری گرفته شود و این مبلغ در اختیار دهک های ضعیف قرار بگیرد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
5