جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38745
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1392 17:6
  تعداد بازدید : 386

  ضعف در نظارت و اجرای قوانین گمرکی محور سوال ندیمی از طیب نیا

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ضعف در نظارت و اجرایی نشدن برخی مواد قانونی در گمرکات کشور محور سوال بنده از وزیر اقتصاد است ،گفت:در حال حاضر برخی مواد قانونی در گمرک کشور بطور کامل اجرایی نمی شود.

  ضعف در نظارت و اجرای قوانین گمرکی محور سوال ندیمی از طیب نیا

  ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: گمرکات به مانند مرزبانان اقتصادی یک کشور عمل می کند لذا برای رونق اقتصادی کشور باید زمینه ای فراهم کرد که کنترل های صورت گرفته در گمرک تقویت شود.

  نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات گمرک کشور ادامه داد: در حال حاضر برخی مواد قانونی در گمرک کشور بطور کامل اجرایی نمی شود و از سوی دیگر مشکلاتی نیز در نحوه مدیریت و نظارت در گمرکات کشور وجود دارد که باید از وزیر اقتصاد در این زمینه سئوال شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: برای تقویت گمرک کشور باید زمینه افزایش انگیزه کارکنان این سازمان با رسیدگی به امور رفاهی و حقوقی، فراهم کرد، بطور مثال در حال حاضر درآمد پرسنل گمرک در مقایسه با کارکنان هواپیمایی پائین تر است واین موضوع در سئوال از وزیر اقتصاد مطرح خواهد شد.

  ندیمی گفت: در هر صورت باید نظام های ورود و خروج در گمرک کشور تسهیل و همچنین زمینه جلوگیری از قاچاق کالا فراهم کرد.

  وی با تاکید بر تجهیز گمرکات کشور افزود: باید امکانات مناسب و مورد نیاز برای تقویت گمرکات را فراهم کرد و امکانات سخت افزاری را ارتقاء داد.  

  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با رسیدگی به مشکلات گمرک باید مانع از هر گونه کم مسئولیتی و کم کاری ناشی از فقدان امکانات در گمرکات کشور شد و زمینه سرمایه گذاری بیشتر را فراهم کرد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
2